תליית טלויזיה

תליית טלויזיה עם המומחים

לקוחות אשר רוכשים טלוויזיה חדשה, או מעוניינים לתלות אותה במקום אחר בסלון או באחד החדרים, זקוקים לסיוע של הנדימן אשר יתקין את המכשיר במיקום הנכון ביותר, במרחק הנכון מהספה של הסלון ומצד שני במרחק הנכון מהקיר. 

סוגי מתקנים 

קיימים 2 סוגי מתקנים להתקנת טלוויזיה

מתלה זרוע  – במתלה מסוג זרוע ניתן להזיז את הטלוויזיה וקל יותר לשחק עם הכבלים, החיבורים (מומלץ מאוד) בעיקר למי שמידי פעם מנתק או מחבר כבלים מהטלוויזיה, ישנם זרועות עד 55 אינץ' שעלותם בין 200-300 ש"ח, זרוע לטלוויזיה עד 82 אינץ' בין 600-900 ש"ח לא כולל התקנה, זרוע לא ניתן להתקין על גבס ללא חיזוק הקיר האחורי של הגבס.

זרוע לטלויזיה
זרוע לטלויזיה עד 55 אינץ'

מתלה צמוד קיר – המתקן הקלאסי שבדר"כ ניתן לראות בהמון בתים, המתקן בעצם יושב על הקיר ולא מאפשר להזיז את הטלוויזיה, עד 55 אינץ המתקן עולה בין 50-120 ש"ח, עד 85 אינץ המתקן צפוי לעלות בין 150-300 ש"ח, המחירים כמובן לא כוללים את התקנת המתקן, בדר"כ המתקן מגיע חינם בקניית טלוויזיה מסוג סמסונג / LG

מתקן צמוד קיר לטלוויזיה
מתקן צמוד קיר לטלוויזיה

הזמנת מתקין תליית טלוויזיה 

תלייה של טלוויזיה זו אחריות גדולה מכמה סיבות:

  • מדובר במכשיר שהוא די כבד ולכן יש צורך במיומנות רבה כדי לתלות אותו במיקום הנכון ביותר.
  • הטלוויזיה היא פריט חשוב מאד בכל בית ולכן חשוב שהמיקום שלה יאפשר ישיבה נוחה בספה או במיטה, כדי לראות מכל נקודה את כל גודלו של המסך.
 

הצוות שלנו עוסק כבר שנים רבות בנושא תליית טלוויזיה ולכן יש לנו את הידע ואת הניסיון כיצד לתלות את הטלוויזיה. בשלב ראשון כשאנחנו מגיעים למקום, אנו בוחנים כמה אופציות עד שמחליטים על האפשרות שהיא הנכונה ביותר עבור הלקוחות, הן אם מדובר המשפחות צעירות עם ילדים קטנים שצמודים למסכים, או לחלופין אנשים מבוגרים שגם הם מבלים שעות רבות בכל יום מול מכשיר זה שהוא עיקר הבילויים שלהם.

תלייה טלוויזיה על קיר גבס

על קיר גבס ניתן לתלות טלוויזיה רק עם מתקן צמוד קיר – זרוע ניתן להתקין רק עם התאמות לקיר החיצוני של הגבס ועל ידי חיזוק מסוים שאנחנו עושים, התלייה על קיר גבס היא בדיוק כמו בטון רק שהשימוש הוא בדיבלים שמתאימים לגבס שנפתחים ומאפשרים להם לשמור על הטלוויזיה עומדת ללא אפשרות ליפול.

תליית טלוויזיה על קיר בטון

על קיר בטון ניתן להתקין טלוויזיה עם זרוע או עם מתקן צמוד קיר, על מנת לעשות זאת בשונה מקיר גבס שצריך רק מברגה, במקרה הזה צריך מקדחה חזקה במיוחד על מנת לקדוח בקיר.

איך תולים טלוויזיה בצורה נכונה?

תליית טלוויזיה על קיר גבס דורשת היערכות נכונה של ציוד מתאים כמו מתלה מתכת שאמורים להצמיד אותו לקיר ועליו תולים את מכשיר הטלוויזיה, מברגה חשמלית, מקדחה חשמלית, דיבלים אדומים שמתאימים לקירות בלוקים וגבס או לחלופין דיבלים אפורים ארוכים אשר מתאימים לקירות בטון. בנוסף לכך יש צורך במקדח 6 למקדחה, מברג, מברג פיליפס, שייבות ומכשיר פלס.

  • בשלב ראשון מודדים את המרחק בין הקיר לריהוט בסלון ומסמנים בעיפרון על הקיר את גובה תליית טלוויזיה כדי שהמיקום יהיה הנכון ביותר עבור הטלוויזיה. לאחר מכן מכינים את המתלה ומקבעים אתו לקיר, מוודאים שהמתקן מותקן בצורה ישרה בעזרת הפלס ורק לאחר מכן סוגרים את כל הברגים כך שהמתלה יהיה מחוזק לקיר.
 
  • השלב השני הוא קיבוע החלק השני של המתלה לגב של הטלוויזיה. גם כאן מחברים את כל הברגים כדי שיהיו מהודקים למתלה באופן מוחלט. השלב השלישי והאחרון הוא הרמת הטלוויזיה וחיבור שלה לתושבת של המתלה שהוצמד לקיר.
 

מכיוון שמדובר בפריט כבד ויקר, עדיף ששני אנשים יבצעו יחד את את הפעולה כאשר מדובר על טלוויזיה מעל 42 אינץ', הם יכניסו את הזיזים של התושבת האחורית לתוך הקרסים של המתלה שממוקם על הקיר וכך נוצר חיבור מושלם בכל נקודות החיבור. יש לוודא שהחיבורים קיימים בכל המקומות הנחוצים ושלא התפספס חיבור אחד במהלך הרמת הטלוויזיה.

רק כאשר רואים שהכול תקין בתום תליית טלוויזיה על הקיר, מחברים את מכשיר הטלוויזיה גם באמצעות התקע החשמלי וכך בני הבית יכולים ליהנות מצפייה בטלוויזיה שמוקמה במרחק הנכון מהספה ובמרכז הסלון.

כמה זה עולה – מה מחיר ההתקנה?

העלות של תליית טלוויזיה משתנה על פי מורכבות ההרכבה, גודלה של הטלוויזיה וסוג הקיר. טווח המחירים נע סביב 250-200 ₪  (לא כולל עלות המתקן שעשויה לייקר את עלות התלייה במעט) אך יש גם מקרים שהעלות היא גבוהה יותר.

בחירת הנדימן עבור תליית טלוויזיה 

לאור העובדה שתליית טלוויזיה זו עבודה מדויקת וחשובה בבית, ההמלצה היא לשכור את שירותיו של הנדימן אשר קיבלתם עליו חוות דעת חיובית לאחר שביצע התקנה של טלוויזיה בביתם של חברים או קרובי משפחה שהיו מרוצים מהשירות המקצועי שקיבלו.

לאנשי המקצוע הללו יש את כל כלי העבודה הידניים והחשמליים עבור מטרה זו ולכן העדיפות היא להזמין הנדימן לצורך תליית טלוויזיה ולא לבצע זאת לבד. בזכות המיומנות שלהם, הם יודעים מהם שלבי העבודה ואילו חלפים עליהם לרכוש כדי לבצע עבודה מושלמת. אף אחד אינו מעוניין שהטלוויזיה תיפול חלילה ולכן הנדימן מומחה הוא האדם הנכון ביותר למטרה זו.

שאלות נפוצות

גובה הטלוויזיה משתנה לפי גובה הישיבה, טלוויזיה בסלון נהוג להתקין על גובה של בין 80 ל-90 ס"מ, בחדרי שינה ניתן להתקין טלוויזיה בגובה של 1.20 עד 1.50 ס"מ כיוון שבתנוחת שכיבה מסתכלים על הטלוויזיה מלמעלה.

אין הבדל בין סמסונג, LG כאשר מדברים על התקנה של טלוויזיה, בדר"כ סוג ההתקנה משתנה לפי הקיר, קיר בטון או קיר גבס, או קיר איטונג משנה את ההבדל בצורת ההתקנה.

תליית טלוויזיה

תוכן עניינים

אזורי שירות

צרו איתנו קשר